Zaduszki
Niebawem przypadają Zaduszki, czyli dzień modlitwy za dusze zmarłych. Nie jest to dzień ustawowo wolny (w przeciwieństwie do 1 listopada, dnia Wszystkich Świętych), ale wielu z nas także wybierze się na groby bliskich.
Zaduszki to dzień modlitwy za zmarłych, za ich dusze. To także czas zadumy nad życiem. Święto obchodzone jest 2 listopada, dzień po dniu Wszystkich Świętych, czyli uroczystości organizowanej ku czci wszystkich zmarłych świętych.
W Polsce Dzień Zaduszny to nie tylko modlitwa za zmarłych - to także wiele koncertów, wystaw i spektakli przypominających o wielkich zmarłych artystach, poetach, aktorach. Dla większości jest to jednak okres, kiedy odwiedzamy groby naszych zmarłych bliskich i modlimy się za ich dusze.

Wszystkich Świętych
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym Kościół modli się za wszystkich świętych, zarówno tych wyniesionych na ołtarze, jak tych anonimowych. Święto to ma wymiar powszechny, celebruje się je w każdym kościele katolickim na całym świecie. Na 1 listopada wyznaczył je papież Grzegorz IV w 837 roku.
W Polsce dzień Wszystkich Świętych jest ustawowo wolny od pracy. Tak było także w czasach PRL, ale oficjalnie starano się nadać ma charakter świecki i nazywano go dniem Wszystkich Zmarłych bądź Świętem Zmarłych. We Wszystkich Świętych Koścół katolicki wspomina wszystkich zmarłych, którzy dostąpili łaski zbawienia. Święto to zostało ustanowione przede wszystkim ku czci świętych anonimowych, niewyniesionych na ołtarze. Wszystkich Świętych rozpoczyna okres poświęcony wspomnieniom zmarłych, dlatego tego dnia - a także w kolejnych dniach listopada - wierni odwiedzają groby swoich bliskich, zapalając znicze i modlą się o ich zbawienie.

Miedzynarodowy dzień bez skarpetek
Większość z nas może dzisiaj mieć problem z doborem ubrania. Polacy są znani z tego, że uwielbiają skarpety. Są one nieodłącznym elementem naszej garderoby. Nosimy je na co dzień: do spodni, legginsów, krótkich spodenek, adidasów, a nawet do klapek i sandałów. I chociaż tak bardzo kochamy skarpetki, dziś musimy się bez nich obejść. 21 października bowiem to Dzień Bez Skarpetek.

Zmiana czasu z letniego na zimowy
Zmiana czasu na zimowy często sprawia Polakom dużo problemów. Trudno jest nam się przyzwyczaić i funkcjonować, kiedy musimy przestawić zegarki. Również data jest dla nas kłopotliwa i za każdym razem zadajemy to samo pytanie: kiedy jest zmiana czasu? Zwyczajowo czas zimowy wprowadzany jest w październiku, natomiast letni w marcu. Są to określone terminy, jednak zwykle po prostu o nich nie pamiętamy i nie wiemy, kiedy następuje zmiana czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. W 2017 roku zegarki z czasu letniego na zimowy przestawiamy w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października.

Międzynarodowy dzień bibliotek szkolnych
Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych tradycyjnie obchodzimy w czwarty poniedziałek października. Główny temat tegorocznego święta brzmi: "Odkryj przygodę". Z okazji tego święta w bibliotece w Kobylanach 24.10.2017.r. można było wziąć udział w obchodach tego święta.
-W ten dzień mogliście przebrać się w stroje bohaterów bajek, baśni i znanych wam postaci z książek.
-Zaprezentować się w przebraniu
-były także quizy, krzyżówki, zgadywanki, konkursy biblioteczne, słuchanie bajek z ,,adapteru''
-Uczniowie klas starszych mogli spróbować swoich zdolności układając fraszkę, wiersz lub piosenkę związaną z czytelnictwem i biblioteką
Spis rolny
Ubezpieczenie

NNW Oddziały Przedszkolne

NNW Szkoła Podstawowa

Ogólne Warunki Ubezpieczenia - archiwum rar

Oświadczenie ogólne

Procedury bezpieczeństwa

Procedury bezpieczeństwa
- archiwum rar

Do Rodziców i Uczniów

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 66
Najnowszy użytkownik: Anna Litwiniuk