Stypendia na rok szkolny 2019/2020
Program stypendialny „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020 skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki, przedsiębiorczości, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego lub uczą się w województwie lubelskim oraz w roku szkolnym 2019- 2020, na który przyznawane jest stypendium będą rozpoczynać naukę w klasie VII lub VIII szkoły podstawowej lub będą rozpoczynać bądź kontynuować naukę w trzyletnim liceum ogólnokształcącym lub rozpoczynać naukę w czteroletnim liceum ogólnokształcącym, z wyłączeniem szkół dla dorosłych.
Program zakłada przyznanie 500 stypendiów najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria iuzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym, na okres od 01.09.2019 r. do 30.06.2020 r. w kwocie 400 zł miesięcznie.
Nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach powyższych programów prowadzony będzie w terminie od 2 do 20 września 2019 r.

Pełna treść informacji w .pdf


Deklaracja z Nikozji (Nicosia Declaration)
Deklaracja z Nikozji (Nicosia Declaration) dotycząca pól elektromagnetycznych/ częstotliwości radiowych - Listopad, 2017
Proponowane zalecenia oparte są na istniejących zaleceniach drukowanych co roku przez Wiedeńskie Izby Medyczne (Austria) oraz zaleceniach opublikowanych przez Cypryjski Komitet Ochrony Środowiska i Zdrowia Dziecka, a także niedawny apel z Rejkiawiku z 2017 roku.

Treść deklaracji


Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 - list oraz materiały informacyjne


Szanowni Państwo Dyrektorzy,
miło mi poinformować, że przygotowaliśmy kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

W załączeniu przekazuję ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Jestem przekona, że zawarte w ulotce informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Informuję, że ulotki w wersji papierowej zostały przygotowane dla wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjów. Wkrótce wyślemy je do kuratoriów oświaty, które ustalą zasady dystrybucji materiałów do szkół.

Proszę, aby za Państwa pośrednictwem ulotki dotarły do wszystkich zainteresowanych uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjów. Proszę również o zapoznanie rodziców tych uczniów zarówno z ulotką, jak i listem dotyczącym rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.
Do wiadomości dołączam również komunikat MEN, w którym znajdą Państwo m.in. informację o działaniach informacyjnych ministerstwa, wsparciu samorządów przy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także statystyki dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
Załączniki:
1.List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w wersji pdf
2.List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w wersji word

3.Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 w wersji pdf
4.Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 w wersji word


Pismo Pani Minister Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie,
w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się
do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest
zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.
(czytaj całość)

Wspólnie śpiewamy Hymn Polski
Spis powszechny - Spisz się!
Ubezpieczenie

NNW Oddziały Przedszkolne

NNW Szkoła Podstawowa

Ogólne Warunki Ubezpieczenia - archiwum rar

Oświadczenie ogólne

Procedury bezpieczeństwa

Procedury bezpieczeństwa
- archiwum rar

Do Rodziców i Uczniów

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 66
Najnowszy użytkownik: Anna Litwiniuk