Apel
W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbył się apel z okazji 11 listopada. Uczniowie podstawówki i gimnazjum w ramach konkursu recytowali wiersze o naszej ojczyźnie i związanymi z nią wydarzeniami.Przy pomniku Orła Białego zostały złożone kwiaty przez uczniów, aby uczcić tą chwilę i pokazać, że zawsze pamiętamy o takich ważnych świętach. Zostały odśpiewane także piosenki w wykonaniu uczniów gimnazjum. Pani Dyrektor była bardzo zadowolona i pełna podziwu. Na koniec wszyscy wiwatowali i prosili o bis jeszcze jednej piosenki. Apel był bardzo interesujący ale zarazem zachęcający do brania udziału w konkursach i różnego rodzaju przedstawieniach. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Święto Zmarłych
Wszystkich Świętych to rzymskokatolicka uroczystość (część innych kościołów również ją uznaje, w tym anglikański i wiele z luterańskich) obchodzona 1 listopada ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych. 1 listopada był dniem wolnym od szkoły i uczniowie mieli przed sobą długi weekend. Tego dnia wszyscy udają się na groby do swoich rodzin, modlą się i zapalają znicze. Następnego dnia po Wszystkich Świętych w Dzień Zaduszny (2 listopada) obchodzony jest dzień wspominania zmarłych (w Polsce zwany Zaduszkami). Dla katolików łacińskich i wielu innych chrześcijan zachodnich jest to dzień modlitw za wszystkich wiernych zmarłych.

Sprzątanie grobów
30 października pod opieką p. Rafała Barszczewskiego udaliśmy się na cmentarz w Kobylanach, aby posprzątać groby i pozagrabiać liście. Wszyscy z chęcią zabrali się do pracy. Chłopcy zajmowali się zbieraniem i wynoszeniem zbędnych rzeczy z cmentarza, a dziewczyny sprzątały groby. Nie zabrakło tez fotografa, w końcu trzeba upamiętnić każde wydarzenie związane ze szkołą. Po zakończeniu sprzątania wszyscy wrócili do szkoły, a cmentarz wyglądał dużo lepiej. Mamy nadzieję, że ktoś docenił naszą pracę i był zadowolony z efektów tej pracy.

Dyskoteka szkolna
Wczoraj w szkole odbyła się dyskoteka szkolna. Były to otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Było dużo śmiesznych konkurencji m.in. jedzenie obiadku bobovita, zjedzenie cytryny itp. Chłopcy i dziewczyny doskonale się bawili wykonując wyznaczone im zadania. Lecz większą ilość punktów zdobyła klasa IB i to oni wygrali. Następnie odbyła się dyskoteka, przy której wszyscy tańczyli, śpiewali i po prostu świetnie się bawili.Czekamy na następną dyskotekę i mamy nadzieję, że będzie równie ciekawa jak ta wczoraj :)

Spotkanie z panią przydentową-Karoliną Kaczorowską

Dnia 5 października mieszkańców gminy Terespol zaszczyciła swoim przybyciem Pani Karolina Kaczorowska. Wizyta pierwszej damy Polski miała na celu promocję książki pt. "Prezydentowa Karolina Kaczorowska. Stanisławów - Sybir - Afryka - Londyn", autorstwa Iwony Walentynowicz. Licznie zgromadzeni goście z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii Karoliny Kaczorowskiej, której życie w szczególny sposób powiązane jest z losami naszego kraju.

- Książka mówi nie tylko o mnie, ale o losach całego pokolenia oraz o matkach, córkach i żonach, o których zwykle książek się nie pisze. Staliśmy się wygnańcami, bo byliśmy Polakami i katolikami. Zostaliśmy skazani na niewyobrażalne cierpienia. Potem był pielgrzymi szlak i gorzki chleb emigrantów. – powiedziała Karolina Kaczorowska.

To ważne i niesamowite wydarzenie, uświetnił występ czterech uczennic naszego gimnazjum: Aleksandry Nowickiej, Wiktorii Korycińskiej, Weroniki Stomy oraz Klaudii Peszuk. Zaprezentowały one swoje zdolności wokalne w kilku znanych i ponadczasowych utworach polskich artystów. Obecni byli tam także harcerze z 44 Drużyny Harcerskiej, którzy w ramach podziękowań za przybycie, przybliżenia historii Polski w czasach II Wojny Światowej, złożyli na ręce pani Kaczorowskiej bukiet kwiatów oraz drobny upominek.

Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 66
Najnowszy użytkownik: Anna Litwiniuk