Liga Klas
W naszej szkole ogranizowany jesy konkurs pt. "Liga Klas". Przeznaczony jest on dla uczniów gimnazjum. Każdy uczeń w poszczególnych klasach dostaje punkty, np. za udział w konkursach, robienie gazetek, organizowanie apeli, dyskotek itp. Więc każdy, aby dostać punkty musi się czymś zasłużyć i postarać, żeby to jego klasa wygrała. Każdego miesiąca punkty każdej z klas są podliczane. Więcej szczegółów każdy zdobędzie u swojego wychowawcy. Przewidziane są bardzo ciekawe nagrody, a szczególnie za pierwsze miejsce, wiec na prawdę warto się postarać. Zachęcamy do udziału.

Góra Grosza
26 listopada w szkołach, a także w naszej rusza akcja Góra Grosza, która ma na celu zbieranie pieniędzy do puszek na rzecz innych dzieci, które potrzebują naszej pomocy. Każdego zachęcamy do wzięcia udziału, nawet ten jeden grosz zdziała bardzo dużo. Mamy nadzieje, że i w tym roku wspólnie uda nam się uzbierać dużą Górę Grosza. Akcja potrwa do 7 grudnia.

Obchody Święta Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości, 11listopada władze gminy, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Konsulatem Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej, Instytucją Państwową Kompleks Memorialny „Brzeska Twierdza – Bohater” oraz Centrum Kulturalnym Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białorusi w Rzeczpospolitej Polskiej, przygotowały wystawę fotograficzną „Twierdza Brzeska 1921 – 1939”. Dzięki temu licznie przybyli goście mieli możliwość przybliżenia i wyobrażenia sobie losów społeczeństwa polskiego po I wojnie światowej. O trudnej walce Polaków o odzyskanie niepodległości, a także o obowiązku wspólnego obchodzenia Święta Niepodległości, mówił Przewodniczący Rady Mieczysław Romaniuk. Nie można zaprzeczyć, iż wspaniałym dopełnieniem tej jakże ważnej uroczystości, było wykonanie pieśni patriotycznych przez uczennice naszej szkoły-Aleksandry Nowickiej, Klaudii Peszuk, Wiktorii Korycińskiej i Weroniki Stomy. Nie zabrakło obecności harcerzy, którzy dumnie reprezentowali 44Drużynę Harcerską oraz nadawali temu wydarzeniu wyniosłego charakteru.

Apel
W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbył się apel z okazji 11 listopada. Uczniowie podstawówki i gimnazjum w ramach konkursu recytowali wiersze o naszej ojczyźnie i związanymi z nią wydarzeniami.Przy pomniku Orła Białego zostały złożone kwiaty przez uczniów, aby uczcić tą chwilę i pokazać, że zawsze pamiętamy o takich ważnych świętach. Zostały odśpiewane także piosenki w wykonaniu uczniów gimnazjum. Pani Dyrektor była bardzo zadowolona i pełna podziwu. Na koniec wszyscy wiwatowali i prosili o bis jeszcze jednej piosenki. Apel był bardzo interesujący ale zarazem zachęcający do brania udziału w konkursach i różnego rodzaju przedstawieniach. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Święto Zmarłych
Wszystkich Świętych to rzymskokatolicka uroczystość (część innych kościołów również ją uznaje, w tym anglikański i wiele z luterańskich) obchodzona 1 listopada ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych. 1 listopada był dniem wolnym od szkoły i uczniowie mieli przed sobą długi weekend. Tego dnia wszyscy udają się na groby do swoich rodzin, modlą się i zapalają znicze. Następnego dnia po Wszystkich Świętych w Dzień Zaduszny (2 listopada) obchodzony jest dzień wspominania zmarłych (w Polsce zwany Zaduszkami). Dla katolików łacińskich i wielu innych chrześcijan zachodnich jest to dzień modlitw za wszystkich wiernych zmarłych.
Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 66
Najnowszy użytkownik: Anna Litwiniuk