6 grudnia Mikołajki
Mikołajki to święto na które przez cały rok wyczekują dzieci i młodzież. Tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. Od wielu lat 6 grudnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze.

Katarzynki
Katarzynki - polski zwyczaj świąteczny, męski odpowiednik andrzejek. W nocy z 24/25 listopada, tj. w wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbywają się wróżby młodych mężczyzn dotyczące ożenku i poszukiwania partnerki. Święto to zostało wyparte przez spopularyzowane na zachodzie święto panien - zwane andrzejkami, kiedy to kobietom poszukującym partnera mają się spełniać pomyślne wróżby.
W kościołach chrześcijańskich obrzęd katarzynek odbywa się w niedzielę poprzedzającą 29 listopada.
Święta Katarzyna to patronka cnotliwych kawalerów, którzy pragną poznać pannę i w przyszłości wejść w szczęśliwy związek małżeński. Największe nasilenie kultu świętej przypadło na okres średniowiecza.

Światowy Dzień Walki Z AIDS
Światowy Dzień AIDS lub Światowy Dzień Walki z AIDS – święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wyraziło swoją troskę w związku ze skalą pandemii, podkreślając znaczenie obchodów tego dnia w swojej rezolucji 43/15 z 1988 roku.
W tym dniu na całym świecie, w tym i Polski, odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Krajowe Centrum ds. AIDS (Polska) w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS od 2001 roku prowadzi kampanie multimedialne.
Do akcji włączyły się również liczne media. W wielu telewizjach nadawany jest tzw. „Staying Alive” – zbiór reportaży o tematyce HIV/AIDS mających na celu uświadomienie zagrożenia i wszczepienie słuchaczom intuicji ostrożności. Zapalane są również znicze i świece symbolizujące pamięć o ofiarach HIV/AIDS. Uczestnicy na znak solidarności z chorymi przywdziewają Czerwoną wstążkę.

Koncert Mikołajkowy
5 złotych minut ratujących życie
Fundacja Prometeusz od lat zajmuje się propagowaniem i nauczaniem udzielania pierwszej pomocy w warunkach przedszpitalnych, zarówno w wykonaniu osób bez wykształcenia medycznego jak i przez dzieci. Dorośli jako osoby dojrzałe i odpowiedzialne mają obowiązek dawać przykład swoją postawą. Wydarzenie pod hasłem złotych minut ratujących życie, które odbędzie się 6 grudnia 2017 r. w Hali Widowiskowej Torwaru jest jednym ze sposobów, aby przybliżyć młodzieży temat udzielania pierwszej pomocy i zachęcić do pogłębiania wiedzy. W tym roku wystąpią zespół Pectus, Lanberry, Adam Stachowiak, Agnieszka Adamczewska, Weronika Juszczak, Bartek Kaszuba, Dominika Sozańska i iluzjonista Maciej Pol.

Andrzejki
Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego.
Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt.Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu; w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.
W Szkocji obchodzony 30 listopada dzień świętego Andrzeja jest świętem narodowym. W naszej szkole 30 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Na której oczywiście uczniowie tańczyli, wróżyli przez klucz, z kubeczków, i przebijali serca z imionami.
Spis powszechny - Spisz się!
Ubezpieczenie

NNW Oddziały Przedszkolne

NNW Szkoła Podstawowa

Ogólne Warunki Ubezpieczenia - archiwum rar

Oświadczenie ogólne

Procedury bezpieczeństwa

Procedury bezpieczeństwa
- archiwum rar

Do Rodziców i Uczniów

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 66
Najnowszy użytkownik: Anna Litwiniuk