Bieg ,,Wrota Wolności''
W tym roku V edycja Letniego Festiwalu Biegów „Wrota Wolności” odbyła się 10 września 2017r. Organizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury oraz Urząd Gminy Terespol z siedzibą w Kobylanach. W tym roku w biegach zmagało się 153 uczestników w następujących kategoriach:
- Bieg przedszkolaka na 100m i 200m
- Bieg juniorów na dystansie 500m i 1000m
- Bieg na 3,333 km do lat 17
- Bieg na 3,333 km od lat 18 i starsi, oraz
- Bieg na 3,333 km 50+
- Bieg główny na 10 km
Letni Festiwal Biegów to nie tylko impreza sportowa. Ze względu na swój piknikowy charakter jest to jednocześnie impreza integrująca mieszkańców Kobylan i okolicznych miejscowości, okazja do spotkań i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. W trakcie biegów najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez animatorkę dobrej zabawy oraz bezpłatnie skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Dodatkowo dla wszystkich przygotowany był poczęstunek w postaci zupy grochowej, kawy i herbaty.

78 rocznica napaści na Polskę
Dnia 17 września 1939 roku na Polskę, będącą od 1 września 1939 w stanie wojny z III Rzeszą Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. Rosjanie zaatakowali na całej wschodniej granicy. Wcześniej przekazali polskiemu ambasadorowi notę stwierdzającą, że Polska już nie istnieje oraz informującą o wkroczeniu wojsk radzieckich na nasze terytorium. Najazd sowiecki był agresją zbrojną, podjętą - tak, jak niemiecka 1 września - bez wypowiedzenia wojny. Agresja Sowietów jest nazywana IV rozbiorem Polski, ponieważ okupanci podzielili między siebie strefy wpływów.

Nowe podręczniki do informatyki
W dniu 15 września 2017 roku nastąpiła zmiana podręczników do informatyki w klasach gimnazjalnych. Klasa druga gimnazjum dostała nowe książki, a trzecia przerabia materiał z tamtego roku.

Pismo Pani Minister Edukacji Narodowej

Zachęcamy do zapoznania się z pismem ministra edukacji narodowej o nowym systemie oświaty Kliknij

Nowy plan lekcji
W zakładce Plan lekcji Pani Dyrektor wstawiła obowiązujący plan.
Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 65
Najnowszy użytkownik: Jagoda Kuznicka