Tradycja choinek w Polsce
W Polsce tradycja ubierania choinek pojawiła się na przełomie XVIII i XIX wieku. Przyszła ona do nas z Niemiec początkowo była to ucięta gałąź sosny, świerku lub jodły wieszana pod sufitem i dekorowana. Tradycja istniała początkowo u pogan miała chronić ludzi, zapewniać bezpieczeństwo, dostatek, zdrowie i szczęście. Zazwyczaj ubiera się sosnę lub świerk ponieważ drzewo, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia i nadziei. Dawniej na drzewku wieszano ciastka, orzechy, jabłka, także ozdoby z papieru, czy słomy. Część z tych dekoracji są wieszane na choinkach do dnia dzisiejszego. Ozdoby choinkowe mają własną symbolikę jabłka mają zapewnić zdrowie i urodę, orzechy zawijane w sreberka przynoszą dobrobyt i siłę, łańcuchy mają wzmacniają więzi rodzinne, a gwiazda betlejemska ma pomagać w powrotach do domu.

Jarmark świąteczny
W ostatni dzień przed przerwą świąteczną 22 grudnia w naszej szkole odbył się Barszczowy Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez harcerzy: Pawła Ostapczuka, Kubę Bernada, Julkę Reszotnik, Anię Litwiniuk, Martę Wieliczko, Anię Kowaluk i Filipa Maciejewskiego, któremu przewodniczyli druh Rafał Barszczewski i druh Artur Chomiuk. Młodzież przygotowała mnóstwo świątecznych ozdób i gadżetów pod choinkę wykonanych samodzielnie. Były tam ozdoby choinkowe, piernikowe choinki, stroiki i różne pyszności. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i swoich bliskich.

Zebranie
W dniu 13 grudnia o godzinie 16.00 w naszej szkole odbyło się Zebranie z Rodzicami. Nauczyciele podali rodzicom oceny proponowane na koniec półrocza i poinformowali o ocenach niedostatecznych. Było to ostatnie zebranie w 2017 roku.

Wieczór filmowy
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w ostatni czwartek odbył się pierwszy w naszej szkole - wieczorek filmowy dla uczniów klas IV- VII szkoły podstawowej i klas gimnazjum. W czasie jego trwania wyświetlane były filmy pt: Świąteczny Książe. Film opowiada o dziennikarce, która zostaje wysłana za granicę, aby przygotować materiał o dziarskim księciu, który wkrótce ma zostać królem.

Dzień Ochrony Praw Dziecka
Dzień Ochrony Praw Dziecka przypominać ma o przywilejach najmłodszych. W zależności od kraju obchodzony jest 20 listopada lub 10 grudnia.20 listopada to rocznica uchwalenia przez ONZ Konwencji Praw Dziecka w 1989 r. Z kolei 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Niezależnie jednak od dnia obchodów, komunikat jest ten sam: prawa dzieci wciąż są naruszane (nawet w państwach rozwiniętych), trzeba więc stale przypominać o ich znaczeniu.
Włączające się do obchodów święta organizacje i instytucje przygotowują co roku tysiące różnego rodzaju wydarzeń poświęconych najmłodszym, służących m.in. walce z pedofilią i wykorzystywaniem dzieci do pracy.
Dziennik elektroniczny
Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 66
Najnowszy użytkownik: Anna Litwiniuk