Apel o odwiecznej bitwie ognia i wody
We wtorek 05.06. 2017.r. odbyło się wspaniałe przedstawienie o bitwie ognia i wody. Brali w nim udział uczniowie klas IV, V, VI. Uczniów do przedstawienia przygotowała nauczycielka języka polskiego i wychowawczyni klasy VIb Pani Ewa Zając. Uczniowie chcieli przekazać oglądającym, że w trudnych chwilach i potrzebie tak jak w przedstawieniu pogodziły się ze sobą żywioły tak i pogodzić mogą się ludzie.

Wycieczka do Warszawy
W środę 6 grudnia uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wycieczki był coroczny Konncert Mikołajkowy, wszyscy świetnie się na nim bawili i byli bardzo zadowoleni. Po koncercie pojechali zwiedzać Muzeum Żydów Polskich "Polin". Uczniowie dowiedzieli się wiele o historii i kulturze Żydów. Wycieczka pod opieką Pana Rafała Barszczewskiego, Pani Ewy Dorosz i Pani Bożeny Jakuszko zostanie w spomnieniach naszych uczniów na długi czas.

6 grudnia Mikołajki
Mikołajki to święto na które przez cały rok wyczekują dzieci i młodzież. Tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. Od wielu lat 6 grudnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze.

Katarzynki
Katarzynki - polski zwyczaj świąteczny, męski odpowiednik andrzejek. W nocy z 24/25 listopada, tj. w wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbywają się wróżby młodych mężczyzn dotyczące ożenku i poszukiwania partnerki. Święto to zostało wyparte przez spopularyzowane na zachodzie święto panien - zwane andrzejkami, kiedy to kobietom poszukującym partnera mają się spełniać pomyślne wróżby.
W kościołach chrześcijańskich obrzęd katarzynek odbywa się w niedzielę poprzedzającą 29 listopada.
Święta Katarzyna to patronka cnotliwych kawalerów, którzy pragną poznać pannę i w przyszłości wejść w szczęśliwy związek małżeński. Największe nasilenie kultu świętej przypadło na okres średniowiecza.

Światowy Dzień Walki Z AIDS
Światowy Dzień AIDS lub Światowy Dzień Walki z AIDS – święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wyraziło swoją troskę w związku ze skalą pandemii, podkreślając znaczenie obchodów tego dnia w swojej rezolucji 43/15 z 1988 roku.
W tym dniu na całym świecie, w tym i Polski, odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Krajowe Centrum ds. AIDS (Polska) w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS od 2001 roku prowadzi kampanie multimedialne.
Do akcji włączyły się również liczne media. W wielu telewizjach nadawany jest tzw. „Staying Alive” – zbiór reportaży o tematyce HIV/AIDS mających na celu uświadomienie zagrożenia i wszczepienie słuchaczom intuicji ostrożności. Zapalane są również znicze i świece symbolizujące pamięć o ofiarach HIV/AIDS. Uczestnicy na znak solidarności z chorymi przywdziewają Czerwoną wstążkę.
Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 66
Najnowszy użytkownik: Anna Litwiniuk