Andrzejki
Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego.
Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt.Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu; w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.
W Szkocji obchodzony 30 listopada dzień świętego Andrzeja jest świętem narodowym. W naszej szkole 30 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Na której oczywiście uczniowie tańczyli, wróżyli przez klucz, z kubeczków, i przebijali serca z imionami.

Dni honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża
Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzone są co roku w listopadzie. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi i czas podziękowań. W trakcie obchodów organizowane są spotkania i oficjalne uroczystości, na których najbardziej Zasłużonym Honorowym Krwiodawcom wręczane są odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odznaki „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadane przez Ministra Zdrowia, Wyróżnienia Polskiego Czerwonego Krzyża „Kryształowe Serce” oraz wiele innych symbolicznych podziękowań.

Warsztaty profilaktyczne
W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas IV-VII podstawówki i II-III gimnazjum. warsztaty oprócz historii wziętych z życia były przeplatane muzyką. Szkoła, ze względu na swą specyfikę, jest właściwym miejscem dla realizacji wszelkich działań profilaktycznych ponieważ: jest miejscem intensywnego rozwoju w zakresie funkcjonowania interpersonalnego i społecznego w grupie rówieśniczej; jest miejscem konfrontacji autorytetów i kształtowania się poczucia własnej tożsamości ucznia wypełnia znaczną część aktywnego życia dzieci i młodzieży. Alkohol, papierosy, narkotyki i inne środki odurzające to substancje po które często sięgają młodzi ludzie. Dlatego niezwykle ważne jest, aby od najmłodszych lat rozmawiać z dziećmi o problemach związanych z uzależnieniami. Zwiększanie wiedzy dzieci o konsekwencjach sięgania po używki oraz rozwój och umiejętności w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, pozwala zapobiegać wielu niebezpieczeństwom dla ich zdrowia w przyszłości.

Spotkanie z policją
W dniu 22 listopada (środa) odbyło się spotkanie z policją. Funkcjonariusze odwiedzili naszą szkołę głównie po to aby zwrócić uwagę uczniów na temat bardzo rozpowszechnionego wśród nastolatków zjawiska cyberprzemocy. Obecna na spotkaniu młodzież została poinformowana jakie zachowania uznawane są za cyberprzemoc. Wśród form przemocy z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych, wymienionych przez policjanta, znalazły się m.in.: rozsyłanie drogą e-mailową lub przy pomocy telefonu komórkowego różnego rodzaju kompromitujących materiałów i treści prywatnych, włamania na konto e-mailowe, blog, profil w serwisie społecznościowym , tworzenie kompromitujących i ośmieszających stron internetowych, blogów, fałszywych kont i profili w serwisach społecznościowych, wulgaryzmy stosowane względem innej osoby, ośmieszanie, szantaż, umieszczanie w Internecie obraźliwych zdjęć lub filmików, rozpowszechnianie plotek, itd.

Światowy Dzień Chorych Na Cukrzycę
Światowy Dzień Cukrzycy – międzynarodowe święto, obchodzone corocznie 14 listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga, ustanowione przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną w 1991 roku, w 70. rocznicę odkrycia hormonu (1921). W 2006 roku Federacja rozpoczęła kampanię „Zjednoczeni na Rzecz Cukrzycy”, mającą na celu zwiększenie ogólnej świadomości społeczeństwa na temat cukrzycy. Odpowiadając na apel IDF i jej członków, oraz m.in. poparcie organizacji diabetologicznych z całego świata, Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję na rzecz walki z cukrzycą, ustanawiając dzień 14 listopada Światowym Dniem Cukrzycy Narodów Zjednoczonych.
Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 66
Najnowszy użytkownik: Anna Litwiniuk