Jak zapowiada się pogoda na październik 2017 ?
Skoro październik tak długo trwa i na razie niewiele się tu zmieni, ważne jest, jaka pogoda nas czeka, zanim całkiem z drzew opadną liście. Będzie zimno, pochmurno i mokro. A niestety październik to najdłuższy miesiąc jesieni oraz w całym w roku kalendarzowym. Ma nie tylko 31 dni, ale z powodu zmiany czasu z letniego na zimowy, w ostatni weekend cofamy wskazówki zegarów i dodajemy do jego ogólnego bilansu godzinę. Dlatego zapowiada się długi jesienny październik, a pogoda w październiku nie będzie nas rozpieszczać.Choć wiemy, że dziesiąty miesiąc roku bywa bardzo ładny, to jednak marzenia o złotej polskiej jesieni z klasycznym babim latem należy przesunąć na przyszły rok.

Międzynarodowy Dzień bez Samochodu
Międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września. Wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Tydzień Mobilności). Znana jest także pod innymi nazwami: Światowy Dzień bez Samochodu (z ang. World Car Free Day) oraz Europejski Dzień bez Samochodu.

Spotkanie z policjantem
Dnia 21 września do naszej szkoły przyjechał Pan policjant który opowiadał dzieciom z przedszkola i klas 1-3 szkoły podstawowej o bezpieczeństwie. Opowiadał o bezpieczeństwie na drodze, w szkole w drodze do szkoły i ze szkoły, oraz jak należy zachowywać się i jakich zasad trzeba przestrzegać w miejscach publicznych. Pan policjant zadawał dzieciom różne pytania na które chętnie odpowiadały.

Fotograf w klasie pierwszej
W dniu 20 września 2017 roku (Środa) w klasie pierwszej był fotograf, który zrobił zachwycające zdjęcia portretowe dzieciom. Zdjęcia zostaną wyeksponowane w klasie nr 13. Zostaną pamiątką zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli na długie lata nauczania szkolnego.

Budowa przedszkola
Od końca tamtego roku szkolnego przy naszej szkole. Głównym celem budowy jest zwiększenie dostępności do placówek wychowania przedszkolnego. Budynek przedszkola będzie zapewniał miejsce do nauki i zabawy dla wielu dzieci. Z oferty placówki będą mogły korzystać wszystkie dzieci. Budowa przedszkola ponadto wpłynie pozytywnie na wizerunek gminy, przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców kobylan i okolic. Obecnie trwają pracę budowlane, związane głównie z kubatura budynku.
Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 65
Najnowszy użytkownik: Jagoda Kuznicka