Informacja dotycząca składania podań do szkół ponadgimnazjalnych
Przypominamy wszystkim trzecioklasistom, że 14 czerwca upływa termin składania podań do szkół ponadgimnazjalnych. Podania należy składać w następujący sposób: wchodzimy na stronę lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydant,logujemy się i postępujemy zgodnie z zaleceniami, które dostaliśmy. Wybieramy trzy dowolne szkoły i profile, które nas interesują. Następnie należy podanie wydrukować i zanieść do szkoły pierwszego wyboru. Więcej informacji uzyskacie w szkolnym sekretariacie.

Kartka z kalendarza
Dzisiejsza data: 26 maj 2017 r. (piątek)
146 dzień roku, 21 tydzień roku
Nietypowe święto: Dzień Samolotów z Papieru
Cytat dnia: ,,Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.” - św. Jan Paweł II
Przysłowie:„Częste deszcze w całym maju chleb i siano nam dawają”
Imieniny obchodzą: Angelika, Ewelina, Filip, Paulina oraz Adalwin, Adalwina, Alwin, Alwina, Eleuteria, Eleuteriusz, Eleutery, Emil, Filip Neriusz, Karp, Kwadrat, Lambert, Lamberta, Teodor, Więcemił, Zachariasz, Zachary
Słońce: Brzask 03:38
Wsch. 04:24
Zenit 12:33
Zach. 20:42
Zmierzch 21:28
Księżyc: wschód o godzinie 05:23
zachód o godzinie 21:15
W kościele katolickim: 26 maja przypada wspomnienie/święto: św. Filip Nereusz, prezbiter
Ciekawostki: Dzień trwa 16 godz. 13 min i jest krótszy od najdłuższego o 33 min oraz dłuższy od najkrótszego o 8 godz. i 30 min
Znak zodiaku urodzonych 26 maja to Bliźnięta

konkurs o gminie Terespol
Dnia 26.05.2017r. odbył się konkurs wiedzy o Gminie Terespol. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wykazać sie wiedzą o naszej małej ojczyźnie, jej zabytkach i historii. Konkurs odbył się w sali nr 24 pod przewodnictwem Pani Bożeny Jakuszko.

,,Moja ulubiona ksiązka z dzieciństwa"- konkurs
Zapraszamy uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt: ,, Moja ulubiona książka z dzieciństwa". Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat dowolną techniką na poddany temat. Konkurs skierowany jest do uczniów las I-III gimnazjum. Prace konkursowe należy złożyć do 31.05.2017r. do Pani Anny Ignaciuk. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wyróżnione. Na odwrocie należy także umieścić imię i nazwisko oraz klasę.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Egzaminy maturalne
Dnia 4 maja 2017 roku rozpoczęły się matury. Pierwszego dnia maturzyści zmierzyli się z językiem polskim. Pisemny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym odbył się 5 maja, a na poziomie rozszerzonym będzie przeprowadzony 9 maja. W części pisemnej obowiązkowy jest też egzamin z jednego języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym), który odbędzie się 8 maja; w późniejszych terminach odbędzie się część rozszerzona z wybranego przedmiotu dodatkowego (obowiązkowego).
Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła również dodatkowe terminy egzaminów maturalnych dla tych absolwentów, którzy uzyskali odpowiednią zgodę. Zarówno część ustna, jak i pisemna będą przeprowadzane od 1 do 20 czerwca 2017 roku.
Wyniki matur zostaną ogłoszone już 30 czerwca 2017 roku. W tym dniu zdającym zostaną przekazane świadectwa.
Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 69
Najnowszy użytkownik: Jagoda Kuznicka