Zima 2018

Miedzynarodowy dzień bez skarpetek
Większość z nas może dzisiaj mieć problem z doborem ubrania. Polacy są znani z tego, że uwielbiają skarpety. Są one nieodłącznym elementem naszej garderoby. Nosimy je na co dzień: do spodni, legginsów, krótkich spodenek, adidasów, a nawet do klapek i sandałów. I chociaż tak bardzo kochamy skarpetki, dziś musimy się bez nich obejść. 21 października bowiem to Dzień Bez Skarpetek.

Zmiana czasu z letniego na zimowy
Zmiana czasu na zimowy często sprawia Polakom dużo problemów. Trudno jest nam się przyzwyczaić i funkcjonować, kiedy musimy przestawić zegarki. Również data jest dla nas kłopotliwa i za każdym razem zadajemy to samo pytanie: kiedy jest zmiana czasu? Zwyczajowo czas zimowy wprowadzany jest w październiku, natomiast letni w marcu. Są to określone terminy, jednak zwykle po prostu o nich nie pamiętamy i nie wiemy, kiedy następuje zmiana czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. W 2017 roku zegarki z czasu letniego na zimowy przestawiamy w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października.

Redakcyjne urodziny.
Dnia dzisiejszego swoje urodziny obchodzi p. Rafał Barszczewski, z tej okazji składamy mu serdeczne życzenia:

Długich lat życia,
szczęścia,
zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu
spełnienia marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów,
pogody ducha,
nadziei na lepszą przyszłość
oraz wszelkiej pomyślności

Życzy cała redakcja.

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. Jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom złote, srebrne, brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Odznaczenia i wyróżnienia dla nauczycieli wręczane są przez kuratorów oświaty, władze samorządowe oraz dyrektorów szkół na uroczystych galach.
Z tej okazji życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły sukcesów zawodowych oraz dużo cierpliwości.

Redakcyjne urodziny
Dnia 10 października swoje urodziny obchodził Pan Artur Chomiuk z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia:

szczęścia,
zdrowia, wytrwałości
spełnienia marzeń,
długiego życia
pogody ducha i
wszystkiego najlepszego

życzy cała redakcja
Galerie

Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 65
Najnowszy użytkownik: Jagoda Kuznicka