Światowy Dzień Chorych Na Cukrzycę
Światowy Dzień Cukrzycy – międzynarodowe święto, obchodzone corocznie 14 listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga, ustanowione przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną w 1991 roku, w 70. rocznicę odkrycia hormonu (1921). W 2006 roku Federacja rozpoczęła kampanię „Zjednoczeni na Rzecz Cukrzycy”, mającą na celu zwiększenie ogólnej świadomości społeczeństwa na temat cukrzycy. Odpowiadając na apel IDF i jej członków, oraz m.in. poparcie organizacji diabetologicznych z całego świata, Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję na rzecz walki z cukrzycą, ustanawiając dzień 14 listopada Światowym Dniem Cukrzycy Narodów Zjednoczonych.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Międzynarodowy Dzień Tolerancji (ang. International Day of Tolerance) - święto obchodzone corocznie 16 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości.
Data nie jest przypadkowa. 16 listopada 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji oraz Plan Działań po zakończeniu obchodów Roku, przy czym Międzynarodowy Rok Tolerancji (1995) został ustanowiony przez Zgromadzenie w 1993 (rezolucja 48/126) z inicjatywy Konferencji Generalnej UNESCO.
Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Działania na rzecz tolerancji w ramach obchodów skierowane zostały zarówno do placówek oświatowych jak i szerszego kręgu społeczeństwa.
W Deklaracji UNESCO, państwa członkowskie podkreślają nie tylko konieczność walki z nietolerancją i rasizmem, lecz również znaczenie różnorodności kulturowej.
Obchody Dnia Tolerancji mają na celu:
*znalezienie głębszych przyczyn nietolerancji,
*zmobilizowanie opinii publicznej na rzecz tolerancji i informowania jej o niebezpieczeństwach związanych z objawami nietolerancji,
* wypracowanie praktycznych wskazówek dla rządów, naukowców i instytucji publicznych, w celu umożliwienia im znalezienia rozwiązań.

Konkurs recytatorski
We wtorek 14 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski Poezji Patriotycznej. W konkursie udział brali uczniowie klas I - VII i gimnazjum. Po wyrecytowaniu wierszy przez uczestników ogłoszono wyniki:
Klasy I-III- Julia Nowicka
Klasy IV-VII- Adam Chaber
Klasy II-III gimnazjum- Julia Reszotnik.

99 rocznica odzyskania Niepodległości w gminie Terespol
Tegoroczne Narodowe Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości tym razem odbyło się w Kobylanach.

Pierwszym punktem obchodów była Msza św. w kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. Oddając cześć wszystkim, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność, bezpośrednio po mszy i dekoracji kotylionami miał miejsce uroczysty przemarsz delegacji oraz mieszkańców gminy Terespol pod pomnik upamiętniający Bitwę pod Kobylanami z dnia 5 lutego 1919r. Zanim delegacje oficjalnie złożyły wieńce przy pomniku, przypomniane zostały losy żołnierzy 34 Pułku Piechoty, który kiedyś stacjonował w Białej Podlaskiej, a który swój chrzest bojowy przeszedł właśnie tutaj, w Kobylanach staczając bój z Niemcami. W książce pt:,,Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich 1918 -1920. 34 Pułk Piechoty'' opracowanej przez Majora Jerzego Wroczyńskiego. Po złożeniu wieńców na strzelnicy odbyło się ognisko patriotyzmu podczas, którego wszyscy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne i żołnierskie. Na koniec odbył się okaz teatru ognia. Było można również obejrzeć wystawę militariów i żywą flagę. Rozdawane były też flagi, gorący bigos, oraz słodki poczęstunek.


Wieczornica
Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się wieczornica na której odbyło się przedstawienie, w którym wystąpili uczniowie klasy VI pod opieką pani Ilony Wysokińskiej. Zebrani goście mogli uczestniczyć we wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych z uczestnictwem chóru pod przewodnictwem pana Andrzeja Maziejuka.
Galerie

Zima 2018
Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 65
Najnowszy użytkownik: Jagoda Kuznicka