Rekrutacja 2017

Informacja o końcu roku szkolnego 2016/17
Dnia 23 czerwca o godz. 8:00 rozpoczyna się msza z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/17, będzie ona miała miejsce w kaplicy w Kobylanach. Następnie w naszej szkole o godz. 9:00 na sali gimnastycznej rozpoczyna się uroczystość. Zostaną na niej wręczone świadectwa i dyplomy. Kolejnym etapem ceremonii jest spotkanie w klasach z wychowawcami. Rano autobusy kursują zgodnie z planem, natomiast przewidywany odjazd będzie o godz. 11:00.

Pożegnanie klas III
Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział kiedyś, że: "Życie składa się z przywitań i pożegnań". Dnia 22 czerwca 2017 r. odbyło się pożegnanie klas III gimnazjum. Apel rozpoczął się od wystąpienia absolwentów. Gimnazjaliści podziękowali gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za wspólne spędzone lata. Następnie uczniowie klas II gimnazjum po swojej części artystycznej, wręczyli trzecioklasistom drobne upominki. Całą uroczystość uświetnił nasz chórek szkolny.

Dzień Dziecka
W naszej szkole dnia 20.06.2017 r. od 9.00 do 14.00 odbędzie się Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie zamiast uczestniczyć w lekcjach będą mieli okazję wziąć udział w różnych grach i zabawach prowadzonych przez zespół Dance & Fun. W programie przewidywane są również dmuchane zamki, malowanie twarzy oraz budowle geometryczne. Serdecznie zapraszamy!

Boże Ciało
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w tradycji ludowej zwane Bożym Ciałem) jest to święto obchodzone przez Katolików ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to święto obowiązujące Katolików do uczestniczenia w tym dniu we mszy świętej. W Polsce Boże Ciało zostało ustanowione dniem wolnym od pracy.
Boże Ciało jest świętem obchodzonym 60 dni po Wielkanocy, dlatego jest to święto ruchome .
W Polsce tradycyjne uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała obejmują mszę świętą, po której następuje procesja do specjalnie zbudowanych na ten cel czterech ołtarzy. Przy każdym z ołtarzy odczytywany jest fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. W uroczystej procesji biorą udział wierni, często ubrani w ludowe stroje. Dzieci posypują drogę procesji kwiatami, niesione są święte obrazy i śpiewane pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu.

Jakie szkoły wybraliśmy...?
Przeprowadziliśmy ankietę wśród naszych kolegów i koleżanek, jaką szkołę wybierają po zakończeniu edukacji w naszym gimnazjum. Najwięcej osób wybrało IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. Drugą w kolejności szkołą jest Technikum Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Na trzecim miejscu znalazło się
Technikum im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach.
Galerie

Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 69
Najnowszy użytkownik: Jagoda Kuznicka