Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
Tydzień ulgi a nawet 11 dni
Spis powszechny 2021
Nabór 2021

Dziennik elektroniczny Librus

Przypominamy o obowiązku posiadania i korzystania z konta w dzienniku elektronicznym Librus. Rodzic posiada konto rodzica - uczeń konto ucznia. Niedopuszczalne jest korzystanie przez uczniów z kont rodziców. Konta młodszych uczniów (do klasy 3) można połączyć z kontem rodzica.

Wszelkie informacje są od dawna przekazywane Państwu na bieżąco przez dziennik elektroniczny Librus. Nieposiadanie konta jest równoznaczne z brakiem dostępu do informacji!

List Ministra Edukacji

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w załączeniu przesyłam list Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uprzejmie proszę o przekazanie listu nauczycielom, rodzicom i uczniom.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego życzę udanego roku szkolnego 2020/2021, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze.
Z wyrazami szacunku - Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

List Ministra Edukacji


Rok Szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Pragnę poinformować, że w związku z zagrożeniem zakażenia korona wirusem, w tym roku uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego będzie wyglądała inaczej. Nie planujemy wspólnego rozpoczęcia roku.

Organizacja dnia 1 września 2020 roku

Oddziały przedszkolne rozpoczynają pracę zgodnie z informacją podana przez nauczycieli. Natomiast klasy I -III będą miały swoje spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych, w których będą się uczyły od 2 września.

Klasa I - sala 11; klasa II a - sala - wejście od strony boiska wielofunkcyjnego; klasa II b - sala 25; klasa III - sala - 26. Spotkania rozpoczną się o godz, 9:00. W tym dniu zostaną rozdane uczniom podręczniki. Bardzo prosimy o zabranie toreb. Do szkoły wchodzą tylko uczniowie. Rodzice czekają na zewnątrz. Uczniowie wchodzą w maseczkach, które będą obowiązywały także przy wejściu do szkoły od 2 września.

Klasy IV - VIII swoje spotkania z wychowawcami będą miały o godz. 10:00. Klasa IV - sala 24; klasa V- sala 16; klasa VI - sala 17; klasa VII a - sala nr 5; klasa VII b - sala nr 23 i klasa VIII 18 - sala 15. Spotkania rozpoczną się o godz. 10:00. W tym dniu podobnie jak dzieciom młodszym - zostaną rozdane uczniom podręczniki. Bardzo prosimy o zabranie toreb. Do szkoły wchodzą tylko uczniowie. Rodzice czekają na zewnątrz. Uczniowie wchodzą w maseczkach, które będą obowiązywały także przy wejściu do szkoły od 2 września.Informuję, że na spotkaniu Rady Rodziców dnia 26 sierpnia 2020 r. została podjęta decyzja o wyborze i kwocie ubezpieczenia. Składka dla dzieci oddziałów przedszkolnych - 33 zł; uczniowie szkoły podstawowej - 40 zł. Na spotkaniach 1 września wychowawcy przekażą dzieciom oświadczenia, które trzeba będzie podpisać i zwrócić do wychowawcy wraz z odpowiednią kwotą do dnia 4 września. termin jest bardzo krótki więc prośba o potraktowanie prośby jako pilną.
Wszelkie inne informacje będą przekazywane Państwu na bieżąco przez dziennik elektroniczny Librus.

Pozdrawiam wszystkich. Do zobaczenia 1 września.

Bożena Konieczka

Ważna informacja!

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.
Kliknij tutaj --- dokument .pdfInformacje GIS dla osób powracających z Włoch
Kliknij tutaj --- dokument .pdf
800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Informacja dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?


Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?
Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.
Granie na ekranie
Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i nauczyciele, serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie badawczo-edukacyjnym pn. „Granie na ekranie”. Celem projektu realizowanego przez Fundację Dbam o mój z@sięg we współpracy z Fundacją Lotto im. Haliny Konopackiej jest zdobycie aktualnej wiedzy na temat używania gier cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukacja w zakresie odpowiedzialnego grania. Udział w badaniach jest bezpłatny i niesie wiele korzyści, m. in. indywidualną diagnozę i bezpłatne materiały edukacyjne. Udział w badaniu może wziąć uczeń, który uczęszcza przynajmniej do klasy czwartej szkoły podstawowej. Maksymalny wiek uczniów biorących udział w badaniu to 20 lat. Badanie trwa do 30 czerwca 2020 roku. W ramach projektu będą mogli Państwo także zgłosić swoich uczniów na szkolenia dla wolontariuszy akcji „Granie na ekranie”, które odbędą się w każdym województwie. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo w załączonym piśmie oraz na stronie internetowej:https://dbamomojzasieg.com/granienaekranie Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania pn. Młodzi Cyfrowi obrazującego stosunek polskiej młodzieży do internetu, smartfonów i nowych technologii. Publikacja autorstwa Macieja Dębskiego oraz Magdaleny Bigaj pt. „Młodzi Cyfrowi. Nowe technologie. Relacje. Dobrostan” wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne zawiera najważniejsze wyniki badań prowadzonych wśród 50 135 uczniów uczęszczających do polskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Badania prowadzone były w latach 2017-2019 i dotyczyły wzorów korzystania z nowych technologii, problemu nadużywania mediów cyfrowych, jakości relacji z najbliższymi oraz oceny własnego dobrostanu zdrowia. W przygotowanej publikacji, oprócz ukazania najważniejszych danych statystycznych, spisane zostały najważniejsze rekomendacje w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowego dzieci i młodzieży.
Rekrutacja 2020

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021


Kryteria rekrutacji


Wniosek o przyjęcie do przedszkola - dokument .doc


Wniosek o przyjęcie do szkoły spoza obwodu - dokument .doc


Wniosek o przyjęcie do szkoły z obwodu - dokument .doc


Regulamin przyjęć do przedszkola - Zarządzenie nr 2


Regulamin przyjęć do szkoły - Zarządzenie nr 3


Komunikat o ilości miejsc wolnych w przedszkolu


Nowa strona szkoły - zapraszamy!

Infolinia dla dzieci


Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że dziś została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie załączonej informacji wśród uczniów, rodziców, a także nauczycieli. Proszę o wydrukowanie plakatu i zawieszenie w widocznym miejscu w Państwa szkole lub placówce oświatowej. Materiały graficzne mogą Państwo znaleźć również w Strefie dla Zalogowanych SIO.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Więcej o infolinii

E-papieros
Szanowni Państwo,
w załączeniu przekazuję informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.
W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.Uprzejmie informuję, że niniejszy materiał zostanie również udostępniony w Strefie dla zalogowanych SIO.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Pismo MEN w sprawie e-papierosów

Konkurs mat-inf Instalogik
Szanowni Uczniowie,
Zapraszamy uczniów w klasach 4-8 do udziału w konkursie InstaLogik.
I etap konkursu rozpoczął się kilka dni temu i będzie trwał do 30 października g. 20:00.
Udział w konkursie odbywa się przez stronę internetową - uczniowie mogą zgłaszać rozwiązania ze szkoły lub z domu.Zadania przygotowaliśmy z myślą o szerokim gronie uczniów, nie tylko tych startujących w olimpiadach przedmiotowych. Chcieliśmy, żeby także “czwórkowi” uczniowie przy odrobinie wysiłku mogli samodzielnie odpowiedzieć na większość pytań.
Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do II i III etapu konkursu.
Po każdym etapie będzie prowadzony ranking w podziale na województwa, powiaty i szkoły - osobny dla każdej grupy wiekowej. Zachęcamy do wydrukowania poniższej ulotki i wywieszenia jej w pracowni matematycznej lub na tablicy informacyjnej.
Ewa Gąsienica-Samek
Dyrektor Programu InstaKod
tel. 881 556 169
www.instalogik.pl

Stypendia przypomnienie o wnioskach
Pani Monika Jędrych przesłała dzisiaj maila z przypomnieniem o stypendiach - pisaliśmy o tym na początku września. Zachęcam do lektury.

Szanowni Państwo,
przypominam, iż nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach dwóch programów stypendialnych realizowanych przez Województwo Lubelskie zakończy się w piątek 20 września 2019 r.
Program „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020” skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, j. obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości, którzy w roku szkolnym 2019/2020 są uczniami klas VII lub VIII szkół podstawowych lub uczniami liceów ogólnokształcących.

Program „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021” skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy w roku szkolnym 2019/2020 są uczniami szkół prowadzących kształcenie zawodowe – szkół branżowych, techników i szkół policealnych (poza szkołami dla dorosłych).
W bieżącym naborze, o stypendium mogą się ubiegać również uczniowie, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole zawodowej i osiągali wysokie wyniki w zakresie przedmiotów ogólnych tj. przedmiotów przyrodniczych, przedmiotów informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości na poprzednim etapie edukacyjnym.

Ww. programy współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i budżetu Województwa Lubelskiego, realizowane są przez Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Stypendia przyznawane będą na okres od 01.09.2019 r. do 30.06.2020 r., w kwocie 400 zł miesięcznie - najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym. W ramach każdego z dwóch programów w roku szkolnym 2019-2020, zostanie przyznanych po 500 stypendiów.

W związku z powyższym, proszę o przekazanie informacji o naborze wniosków szczególnie uzdolnionym uczniom, którzy mogliby wziąć udział we wspomnianych programach stypendialnych.

Szczegółowe informacje dotyczące programów: regulaminy i wymagane dokumenty, znajdują się na stronie internetowej http://www.lubelskie.pl oraz w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego, ul. Artura Grottgera 4 piętro V, pok. 512, 513, 537, 538, tel. (81) 44 16 716, (81) 44 16 713, (81) 47 81 459, 81 47 81 410 oraz 81 44 16 709.

Wnioski pobrane ze strony internetowej www.lubelskie.pl z zakładki „Stypendia” lub dostępne w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie, w Departamencie Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego należy złożyć w wersji papierowej albo w formie dokumentu elektronicznego, który jest opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP, w terminie od 2 do 20 września 2019 r.
Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne zaangażowanie w akcję informacyjną dotyczącą programów stypendialnych „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020” oraz „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021” przyczyni się do pełnego wykorzystania przewidzianych na te cele środków, a stypendia, które trafią do zdolnych uczniów, będą dla nich szczególnym wyróżnieniem i zachętą do dalszej nauki.

Z wyrazami szacunku Monika Jędrych

Zarząd Województwa Lubelskiego
zaprasza do składania wniosków o przyznanie stypendium
w ramach programu stypendialnego:
„Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020”


Program skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki
lub przedsiębiorczości, którzy są mieszkańcami woj. lubelskiego
lub uczą się w woj. lubelskim oraz w roku szkolnym 2019/2020
będą uczyć się w klasach VII i VIII szkół podstawowych
lub w liceach ogólnokształcących – z wyłączeniem szkół dla dorosłych.

Program zakłada przyznanie 500 stypendiów
na okres od 01.09.2019 r. do 30.06.2020 r., w kwocie 400 zł miesięcznie - najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria
i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin przyznawania stypendiów, instrukcja
oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.lubelskie.pl
oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie
Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego
ul. Artura Grottgera 4, piętro V, pok. 513, 537, 538
tel. (81) 47 81 459; (81) 44 16 709; (81) 44 16 716; (81) 44 16 713

Wnioski o przyznanie stypendium można składać:
· przez placówkę pocztową na adres siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
· w formie elektronicznej na adres https://liboi.lubelskie.pl lub poprzez ePUAP (Adres skrytki ePUAP: /umwlwl/skrytka)
· osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie

w terminie od 2 do 20 września 2019 r.


Zarząd Województwa Lubelskiego zaprasza
do składania wniosków o przyznanie stypendium
w ramach programu stypendialnego:
„Lubelska kuźnia talentów 2019-2021”


Program skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów z przedmiotów zawodowych, przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości którzy są mieszkańcami woj. lubelskiego lub uczą się w woj. lubelskim oraz w roku szkolnym 2019/2020
rozpoczynają lub kontynuują naukę w szkołach zawodowych:
szkołach branżowych, technikach lub szkołach policealnych
– z wyłączeniem szkół dla dorosłych

Program zakłada przyznanie 500 stypendiów
na okres od 01.09.2019 r. do 30.06.2020 r., w kwocie 400 zł miesięcznie - najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria
i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin przyznawania stypendiów, instrukcja
oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.lubelskie.pl
oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie
Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego
ul. Artura Grottgera 4, piętro V, pok. 513, 537, 538
tel. (81) 47 81 459; (81) 44 16 709; (81) 44 16 716; (81) 44 16 713

Wnioski o przyznanie stypendium można składać:
· przez placówkę pocztową na adres siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
· w formie elektronicznej na adres https://liboi.lubelskie.pl lub poprzez ePUAP (Adres skrytki ePUAP: /umwlwl/skrytka)
· osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie
w terminie od 2 do 20 września 2019 r.

Plakaty o stypendium


Ubezpieczenie w roku szkolnym 2019/2020

Pełna treść informacji o ubezpieczeniu na rok 2019/2020 w .pdf

Galerie

Spis powszechny - Spisz się!
Ubezpieczenie

NNW Oddziały Przedszkolne

NNW Szkoła Podstawowa

Ogólne Warunki Ubezpieczenia - archiwum rar

Oświadczenie ogólne

Procedury bezpieczeństwa

Procedury bezpieczeństwa
- archiwum rar

Do Rodziców i Uczniów

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 66
Najnowszy użytkownik: Anna Litwiniuk